Hana Spirulina
0532 493 59 96

Neden HANA Spirulina

 Kullanmaya karar vereceğiniz tüm ürünlerimizle ilgili aşağıdaki bilgileri sizlerle paylaşmak istedik:

1-      Ürünlerimizin üretilme aşamaları HACCP kurallarına uygun olarak yapılmaktadır.

2-      HACCP kurallarının dışında GMP kurallarına uygun üretim aşamaları ve hazırlıkları da son aşamaya gelmiştir.

3-      Kullanacağınız HANA – Spirulina gıda takviye maddesi üretimimizde;

    a. Üretiminde kullanılan hammaddeler sertifikalıdır.

    b.Üretime konu tüm ana-kök hücreler TEKSAS ÜNİVERSİTESİ UTEX ALG BANKASI, İSPANYA ALG BANKASINDA üretilip geliştirilmiş en üst düzeyde saflık ve kalitedekiler satın alınarak Ege Üniversitesi laboratuvarlarında denetlenerek üretime alınmıştır.

    c. Üretimimizin tüm süreçleri Ege Üniversitesi, Çanakkale Üniversitesi öğretim görevlilerinin danışmanlığı altında, bünyemizde Su ürünleri Mühendisi, Gıda Mühendisi, Kimya Mühendisi ve Biyolog çalışmaktadır.


d.       Tüm mühendislerimize yüksek lisans eğitimi zorunlu kılınmıştır.


e.       Ürünlerimiz düzenli olarak iç ve üniversite laboratuvarlarında incelenerek raporlanmaktadır.


f.        Ürünümüzün içeriğindeki mineral ve protein, fikosiyanin olarak adlandırılan pigment içinde yer almaktadır. Bu pigment, saf olarak ürünlerimizde olup, içerisinden ayrıştırılmamış olduğundan, %100 SAF VE DOĞAL olarak sizlere sunulmaktadır.


g.       Fikosiyanin ve diğer bazı elementlerin ayrıştırılarak piyasaya sunulduğu diğer rakip ürünler ile karşılaştırma yaparken içerik/fiyat/güvenilirlik etmenlerini göze alınız.


h.       Fikosiyanin ve diğer ayrıştırılmış elementlerin içeriğine ilişkin “Siyanobakterilerden Elde Edilen Pigment Maddeleri ve Kullanım Alanları" ile ilgili bilgiyi http://dergipark.gov.tr/download/article-file/221859 üzerinden okuyabilirsiniz.


i.         Menşei, üretim şekli ve içeriği bilinmeyen, ülke girişinde yeterli denetim ve inceleme yapılıp yapılmadığı bilinmeksizin; gerek doğrudan gerekse yurt içinde üretimleri ile karıştırmak suretiyle piyasaya sürülen ve satışı yapılan ürünler ile en üst düzeydeki sağlık, temizlik ve denetim kuralları (HACCP) uygulanarak üretilmekte olan HANA-Spirulina’yı;  tamamen tarafımızca DÜNYA STANDARTLARININ üzerinde ürettiğimiz ürünlerin KALİTE, DOĞALLIK, GÜVENİLİRLİK, SAFLIK VE İÇERİKLERİ arasında tartışmasız fark bulunmaktadır.