Hana Spirulina
0532 493 59 96

Teslimat Iade

Siparişini verdiğim ürün ne zaman kargoya verilir, ne kadar sürede elime geçer?


iskocalgae.com’un kargo gönderimlerindeki çözüm ortağı Aras Kargo’dur. Sitemizden vereceğiniz siparişler, Aras Kargo güvencesiyle en hızlı ve güvenli şekilde size ulaştırılacaktır.

Ayrıca, siparişiniz kargoya verildiğin zaman, sistemlerimiz tarafından size kargo teslimat bilgileri e-postası otomatik olarak gönderilecektir. Bu e-posta ile siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir, Sipariş Takibim sayfasına girerek de siparişinizin durumunu rahatça takip edebilirsiniz.


Değerlendirmeye alınan siparişleriniz için teslimat planı aşağıdaki gibidir:


Saat 15.00’a kadar verilen siparişler aynı gün,

Saat 15.00’dan sonra verilen siparişler ertesi gün,

Cumartesi ve Pazar günü verilen siparişler, Pazartesi günü,

Resmi tatil günlerinde verilen siparişler, resmi tatil bitimindeki ilk iş gününde kargoya verilir.

Kargo teslim süresi, bölgeye göre 1-3 iş gündür. Şubesi bulunmayan bölgelerde, kargo firması, haftanın belirli günler

Siparişimin ne zaman kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?


Siparişiniz kargoya verildiği ve sisteme girişleri yapıldığı zaman sistemlerimiz kargo teslimat bilgileri size e-posta olarak gönderilecektir. Ayrıca sistemde kayıtlı cep telefonunuza (varsa) bilgi mesajı gönderilecektir. Bu e-posta ile siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir ve Sipariş Takibim sayfanızdan siparişinizin durumunu rahatça takip edebilirsiniz.


Teslimatlarım gecikirse ne yapmalıyım?


Eğer ürününüz, en geç 4 iş günü içerisinde adresine ulaşmazsa; [email protected] adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama e-postası atabilirsiniz.


Kargo için ne kadar ödeme yapmam gerekecek?


iskocalgae.com siparişlerinizi, boyutu ne olursa olsun Türkiye’nin her yeri için sadece ürün başına 9,90₺ kargo bedeli ödeyerek Aras Kargo güvencesi ile teslim alabilirsiniz. 

Kargo hizmetinin ücreti, siparişini verdiğiniz ürünle birlikte aynı anda faturalandırıldığından daha sonra kargonuzun teslimi için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.


Neden hasarlı ve şüpheli görülen paketleri teslim almamalıyım?


Siparişiniz size ulaştığında, eğer gönderi paketinde herhangi bir bozulma ya da şüpheli durum tespit ediyorsanız lütfen teslim almayınız. Kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip, en kısa sürede satış temsilcimizle iletişime geçiniz. Eğer böyle bir paketi, teslim alıp fişini imzalayıp kabul ederseniz, kargo firması taşıma hizmetini eksiksiz yerine getirmiş sayılacak ve hasardan sorumlu tutulamayacaktır. Kargo teslim fişi, paketinizin hasarsız ve eksiksiz bir şekilde size ulaştığını, bunun da sizin tarafınızdan teyit edildiğini göstermektedir. (En küçük ezilme ya da açılmış olma belirtisinde dahi görevliden ısrarla tutanak tutmasını isteyiniz.)


iskocalgae.com sayfası üzerinden hediye gönderebilir miyim?


En yakın zamanda iskocalgae.com ürünleri ve alışveriş altyapısı, müşterilerine, Türkiye’nin en avantajlı hediye gönderim seçeneklerini sağlayacaktır. Sistem açıldığı zaman özenli hediye paketi ve kişisel mesajlarınızı içeren özel hediye kartları ile hediyelerinizi iskocalgae.com farkı ile gönderebilirsiniz. Hediye gönderimlerinizde faturanızın seçmiş olduğunuz farklı bir adrese (fatura adresi) ürün paketinden bağımsız olarak ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Bunun için ayrıca bir ücret ödemenize de gerek yoktur.

Aynı siparişte birden fazla adrese gönderim yapılması mümkün olmadığından her bir farklı adrese gönderim için yeni bir sipariş vermeniz gerekir.

Aynı adrese birden fazla hediye gönderimi yapmak ister iseniz sipariş ekranındaki not bölümünde paketleme ve hediye notu ile ilgili bilgileri girebilirsiniz.


Faturalarım bana nasıl ulaştırılacak?


Faturalarınız, sipariş ettiğiniz ürünler ile birlikte, gönderinizin bulunduğu paketin dışına yapıştırılan şeffaf kargo poşetinin içerisinde ve kapalı zarfta gönderilir. Eğer isterseniz fatura adresi ile gönderi adresini farklı seçebilirsiniz. Bunun için fatura adresi bölümüne faturanızın gitmesini istediğiniz adresi, teslimat adresi bölümüne de gönderinizin gitmesini istediğiniz adresi doğru bir şekilde girmeniz yeterlidir. Bu adres, gönderinin yapıldığı adresten farklı olsa dahi bunun gönderim bedeli sizin adınıza iskocalgae.com tarafından karşılanacaktır.


Siparişimle birlikte faturam gelmedi, ne yapmalıyım?


Siparişleriniz, siz aksini talep etmediğiniz sürece, faturalarıyla beraber gönderilir. Eğer faturanız siparişinizle beraber size teslim edilmediyse, lütfen kargo görevlisinden faturanızı isteyiniz. Faturanızın size teslim edilmemesi halinde, lütfen görevli kişiye tutanak tutturarak durumu en kısa sürede bize bildiriniz. Eğer faturanız kargo firmasınca bulunamıyorsa size faturanızın, kaşeli bir kopyası gönderilir.


Siparişimin gönderim durumunu sitenizden takip edebilir miyim?


Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta aracılığı ile bir gönderim numarası iletilecektir. Hem sitemizdeki Sipariş Takibim sayfasından hem de kargo firmasının internet sitesindeki gönderi takip sayfasından, bu numarayı kullanarak siparişinizi takip edebilirsiniz.


Teslimat adresinde ben yoksam, siparişim kime teslim edilir?


Sipariş ettiğiniz ürünler, kargo yetkilisi tarafından; size, iskocalgae.com alışveriş sayfasında belirtmiş olduğunuz başka bir isme ya da ispatlandığı takdirde 1. dereceden akrabanıza resimli kimlik kontrolü ve teslim fişinin imzalanması karşılığında teslim edilecektir.

Teslimat sırasında yukarıdaki koşullardan hiç biri gerçekleşmemişse kargo yetkilisi adrese bir haber formu bırakacak ve takip eden ilk iş günü içerisinde 2. bir uğrama gerçekleştirecektir. Bu süreç zarfında, teslimat koşullarının hiçbirinin gerçekleşmemesi durumunda 2 gün içinde Kargo Müşteri Hizmetlerini arayarak siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirmeniz istenecektir. Aksi takdirde ürününüz iskocalgae.com deposuna geri gönderilecektir. Bu noktadan sonra müşteri hizmetleri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçmeye çalışacak, buna göre siparişinizin durumuna karar verilecektir.


iskocalgae.com üzerinden nerelere gönderim yapabilirim?


iskocalgae.com gönderim ağı, yurtiçindeki tüm bölgeleri kapsamaktadır.


iskocalgae.com’den yurtdışına sipariş verebilir miyim?


iskocalgae.com gönderim ağı, şu an için sadece yurtiçindeki bölgeleri kapsamaktadır.


Tek siparişte birden fazla adrese teslim isteyebilir miyim?


Aynı siparişte birden fazla adrese gönderim yapılması mümkün olmadığından her bir farklı adrese gönderim için yeni bir sipariş vermeniz gerekir.

Aynı adrese birden fazla hediye gönderimi yapmak ister iseniz sipariş ekranındaki not bölümünde paketleme ve hediye notu ile ilgili bilgileri girebilirsiniz.


Ürünlerin faturası ne şekilde kesiliyor?


Satın aldığınız ürünlerin faturası size veya sizin belirttiğiniz şahıs veya şirket adına İskoç Organik tarafından kesilir ve ürün teslimatı sırasında size iletilir. Alışveriş formunuzda teslimat ve fatura adreslerini farklı bildirirseniz, aldığınız ürün ve irsaliyesi teslimat adresine, fatura ise belirttiğiniz fatura adresine gelecektir.